logo

0580737 – 0912

36701140 – 026

36711043 – 026

36711483 – 026

بادام زمینی
بادام آستانه
آگوست 10, 2021
زنجبیل
زنجبیل
آگوست 10, 2021

زرشک لوکس

زرشک

زرشک

 

زرشک لوکس

زرشک لوکس

زرشک رکن اصلی در غذای محبوب ایرانی یعنی زرشک پلو است. اما بد  نیست بدانید که زرشک لوکس و دیگر انواع این میوه جزو محصولات صادراتی کشورمان نیز محسوب می‌شوند. به اضافه این که این میوه قرمز رنگ کوچک فواید درمانی قابل توجهی دارد.

زرشک لوکس

زرشک انواع متنوعی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. برخی از اقسام این میوه جزو زرشک لوکس محسوب شده و برخی دیگر از مرغوبیت کمتری برخوردار هستند. روی هم رفته این میوه ترش مزه موارد استفاده زیادی دارد. از مصرف آن در غذاهای مختلفی همچون کوکو سبزی و زرشک پلو گرفته تا استفاده آن به صورت آبگیری شده.

با این حال زرشک را نمی‌توان جزو مواد غذایی پر مصرف به حساب آورد. در حالی که خواص درمانی فراوان آن این طور ایجاد می‌کند که به طور مستمر استفاده شده و به سفره‌های غذایی افزوده شود. در ادامه قصد داریم شما را با تنوع و گوناگونی زرشک آشنا کنیم. به اضافه این که زرشک لوکس را معرف حضورتان قرار خواهیم داد. در نهایت نیز نگاهی کوچک به مهم‌ترین فواید و خواص درمانی زرشک لوکس می‌اندازیم.

زرشک سیاه

زرشک سیاه

عرضه انواع زرشک به صورت عمده در کرج

میوه زرشک جزو گیاهان بومی ایران است که در دو نوع زیر یافت می‌شود:

 • زرشک سیاه
 • زرشک قرمز

این دو نوع زرشک اگرچه از نظر فواید و خواص مشابهت‌های فراوانی دارند اما تفاوت‌هایی نیز میانشان وجود دارد. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به اختلاف قیمت اشاره کرد. در واقع زرشک سیاه گران قیمت تر از نوع قرمز آن است؛ چرا که در محیط کوهستانی رشد کرده و دسترسی به آن چندان آسان نیست. از این‌ها گذشته ماده‌ای به نام بربرین در آن وجود دارد که موجب برتری‌اش نسبت به زرشک قرمز شده است.

در خصوص بربرین باید بگوییم که نوعی نمک آلکالوئیدی محسوب شده که از قضا خواص و فواید قابل توجهی برای بدن دارد. از جمله خواص آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کاهش میزان قند موجود در خون، کاهش سطح کلسترول بد خون، تقویت سلامت قلب و… روی هم رفته کم یابی و خواص درمانی دو مزیت اصلی زرشک سیاه نسبت به قرمز است. طبیعتاً این دو فاکتور آنقدری قوی است که به بالاتر بودن قیمت زرشک سیاه بینجامد.

انواع زرشک قرمز رنگ

زرشک قرمز خود به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • زرشک کوهی
 • زرشک پفکی
 • زرشک دانه اناری

پخش عمده زرشک لوکس پفکی 

این نوع زرشک به دلیل ظاهر زیبا و مرغوبیت در دسته زرشک لوکس قرار می‌گیرد. زمان برداشت آن نیز در اوایل پاییز و همراه با خنکای هوا است. به این صورت که این میوه ترش مزه همراه با شاخه از درخت جدا شده و در انبارهای تاریک و خنک نگهداری می‌شود. سپس باید چند ماهی بگذرد تا زرشک‌ها به طور کامل خشک شده و پفکی و باد کرده شوند. در گام بعدی مواد زایدی همچون چوب، سنگ و شاخه را از آن جدا می‌کنند. به این ترتیب زرشک قرمز پفکی آماده مصرف شده و راهی بازار می‌شود.

همان طور که گفته شد این نوع زرشک قرمز در زمره زرشک لوکس قرار می‌گیرد. زیرا زمانی نسبتاً طولانی برای خشک شدن آن لازم است و همچنین ظاهر زیبایی دارد؛ در نتیجه از مرغوبیت و کیفیت قابل توجهی برخوردار است. محبوبیت زرشک پفکی در بازار مصرف نیز به همین موضوع مربوط می‌شود. بد نیست بدانید که صادرات زرشک لوکس پفکی به بازارهای جهانی از رونق خوبی برخوردار است.

اگر شما نیز به دنبال خرید زرشک لوکس هستید آن را با قیمت مناسب و به صرفه در بازرگانی همتی خواهید یافت. کافی است که فیلترهای جستجوی موجود در وب‌سایت ما را بر اساس مقدار مورد نظرتان و همچنین فله یا بسته بندی بودن این محصول تنظیم کنید. البته که همواره امکان تعیین محدوده قیمت خرید زرشک لوکس نیز وجود دارد.

زرشک قرمز دانه اناری

زرشک قرمز دانه اناری

خرید و فروش زرشک قرمز دانه اناری به صورت فله‌ای و ارزان

زرشک دانه اناری را نیز می‌توان با قمیت ارزان و به صورت فله‌ای از شرکت بازرگانی همتی خریداری نمود. فصل چیدن این نوع زرشک مشابه با زرشک لوکس پفکی و در روزهای آغازین پاییز است. تفاوت برداشت این دو نوع میوه به شرح زیر است: زرشک‌های دانه اناری از خوشه چیده می‌شوند. در حالی که اگر خاطرتان باشد گفته شد که زرشک لوکس پفکی را با شاخه از درخت قطع می‌کنند. سپس زرشک‌های دانه اناری را برای خشک شدن در مقابل تابش خورشید قرار می‌دهند. پس از آن نوبت به جداسازی خرده‌های خوشه‌ها از زرشک می‌رسد. به این منظور از روش دمیدن باد استفاده می‌شود که هر دو نوع طبیعی و مصنوعی آن کاربرد دارد.

در گام بعدی زرشک قرمز دانه اناری  به درون دستگاه سورت ریخته می‌شود. هدف از این کار جدا کردن هرگونه تیغ، خار، سنگ و شن از میوه زرشک است. پس از آن است که محصولی آماده برای مصرف در اختیار خواهید داشت. با توجه به این که زرشک قرمز پفکی را به عنوان زرشک لوکس معرفی کردیم؛ اکنون باید بگوییم که نوع دانه اناری این میوه از نظر کیفی در سطح پایین‌تری قرار دارد.

با این تفاسیر طبیعی است که قیمت آن نیز از زرشک لوکس قرمز پفکی ارزانتر باشد. همین امر سبب شده صادر کنندگان بسیاری به سراغ زرشک دانه اناری بروند. از آن سو نیز این زرشک در میان مشتریان اروپایی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. البته که این موضوع برای مصرف کنندگان داخلی نیز صدق می‌کند. اگر شما نیز به دنبال خرید زرشک با قیمتی مقرون به صرفه هستید؛ هم‌اینک می‌توانید ارزان قیمت‌ترین زرشک دانه اناری را به دو صورت عمده و بسته بندی از بازرگانی همتی خریداری نمایید.

زرشک قرمز کوهی

زرشک قرمز کوهی

تامین زرشک قرمز کوهی عمده و با کیفیت توسط شرکت بازرگانی همتی 

این قسم از زرشک به طور خودرو در مناطق کوهستانی رشد و تکثیر می‌یابد؛ در نتیجه میزان تولید این میوه بستگی کاملی به شرایط آب و هوایی سالانه دارد. زمان چیدن زرشک قرمز کوهی نیز در ابتدای فصل پاییز فرا می‌رسد. زرشک کوهی را باید محصولی ارگانیک و کاملاً طبیعی بدانیم. این محصول با کیفیتی درجه یک و قیمتی مناسب در فروشگاه اینترنتی بازرگانی همتی به فروش می‌رسد. ناگفته نماند زرشک کوهی ارگانیک جزو محصولات صادراتی به کشورهای اروپایی است.

 

زرشک قرمز کوهی عمده

زرشک قرمز کوهی عمده

همان طور که گفته شد انواع زرشک به خصوص نوع زرشک لوکس برای سلامتی انسان بسیار مفید است. از جمله پر رنگ‌ترین خاصیت‌های این میوه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از بروز عفونت و فعالیت ضد قارچی
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • برطرف کننده انواع اسهال
 • درمان دیابت و کمک به پیشگیری از آن
 • افزایش سلامتی قلب
 • برطرف کننده اختلالات سوخت و سازی بدن
 • پاکسازی کبد و صفرا و…

 

خرید زرشک لوکس

خرید زرشک لوکس

خرید اینترنتی زرشک لوکس عمده و ارزان قیمت 

زرشک لوکس تنها یکی از انواع زرشک است که بیشتر به زرشک‌های قرمز دانه پفکی اطلاق می‌شود. روی هم رفته دو دسته کلی زرشک شامل انواع سیاه و قرمز آن است. در خصوص زرشک‌های سیاه همین قدر بگوییم که کم یاب بوده و تنها در محیط‌های کوهستانی یافت می‌شوند. در حالی که دانه‌های قرمز رنگ این میوه به سه شاخه زیر تقسیم می‌گردند: پفکی، دانه اناری، کوهی.

در مجموع زرشک لوکس و دیگر اقسام زرشک قرمز خواص یکسانی دارند. وجه تفاوت آنها در مرغوبیت و زیبایی ظاهری است؛ طبیعتاً این دو فاکتور در زرشک لوکس پفکی شدت بیشتری دارد. همین امر موجب شده زرشک لوکس به گزینه‌ای مناسب برای صادرات به بازارهای جهانی تبدیل شود.

البته دیگر اقسام این محصول همچون زرشک دانه اناری نیز به کشورهای اروپایی و… صادر می شود. از این ها گذشته مصرف مستمر و منظم زرشک تاثیر خوبی بر سلامتی و تندرستی انسان می‌گذارد؛ چرا که موجب تقویت قلب، بهبود انواع عفونت، بهتر شدن عملکرد دستگاه گوارش و… می‌شود. خرید اینترنتی زرشک لوکس عمده و ارزان قیمت تنها با یک کلیک در وب‌سایت شرکت بازرگانی همتی امکان پذیر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *